Современост бр. 2, 2022 год.
Современост

Современост бр. 2, 2022 год.

Шифра на артикл: 050553
Код на производителот: 50553
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вториот број опфаќа 50 прилози на 254 страници вклучувајќи: интервју, 9 прилози проза, 11 прилози поезија, драмски текст, 5 приопштувања, 8 интерпретации, 10 вреднувања, афоризми, како и 4 текста вклучени во нова рубрика на автори од најновата генерација - ѕвезди и протези. Бројот е отворен со интервју со Славчо Ковилоски, добитник на наградата за книжевен опус Современост, кој предупредува на необјективниот и навивачки однос кој за жал преовладува во составувањето на одредени избори на македонската литература од најновите генерации, потоа следи избор проза од Гордана Каракашевска, Марија Ралповска, Даниела Андоновска - Трајковска, Сузана Камберова и други. Поетите Стефан Марковски, Љубинка Донева, Јосип Коцев, Владо Поповски, Ива Дамјановски, Марина Икономова Шокева и други се застапени со поезија. Во бројот е застапена и драмата Bad Carma од Стефан Марковски, а во рубриките со преводи и есеи/анализи застапени се прилози од: Росен Друмев, Роза Бојанова, Иван Сухиванов, Катарина Ф
Карактеристика Вредност
Kатегорија Списанија
Автор Стефан Марковски, Снежана Стојчевска
Издавач Современост
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници252

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 100 МКД
1,62 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB