Odyssey and Iliad
Академска Книга

Odyssey and Iliad

Шифра на артикл: 054456
ISBN: 9781839649660
Код на производителот: 54456
Автор: Homer
Достапно веднаш
0 МКД
1.399 МКД
1.399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Two great epics of Western Culture are combined here into one volume. The Iliad tells the story of the Trojan War of the Ancient Greeks, focusing on the struggles of Achilles. The Odyssey covers the events after the war as Odysseus travels home, encountering many strange monsters and creatures along the way.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Homer
Издавач Академска Книга
Возраст 18+ години
Јазик Англиски
Повез Тврд повез
Година на објавување2022
Број на страници432

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Глик
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB