Dangling in the Tournefortia
Академска Книга

Dangling in the Tournefortia

Шифра на артикл: 002787
ISBN: 9780876855256
Код на производителот: 2787
Автор: Charles Bukowski
Достапно веднаш
0 МКД
999 МКД
999 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
There is not a wasted word in Dangling in the Tournefortia, a selection of poems full of wit, struggles, perception, and simplicity. Charles Bukowski writes of women, gambling and booze while his words remain honest and pure.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија
Автор Charles Bukowski
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Година на објавување2002
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Charles Dickens
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Cecco Angiolieri
299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rupi Kaur
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Will Harris
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Jorge Luis Borges
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Keats
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Maya Angelou
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Maya Angelou
999 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB