Love Is a Dog from Hell
Академска Книга

Love Is a Dog from Hell

Шифра на артикл: 007493
ISBN: 9780876853627
Код на производителот: 7493
Автор: Charles Bukowski
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
First published in 1977, Love Is a Dog from Hell is a collection of Bukowskis poetry from the mid-seventies. A classic in the Bukowski canon, Love Is a Dog from Hell is a raw, lyrical, exploration of the exigencies, heartbreaks, and limits of love.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија
Автор Charles Bukowski
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници312

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Charles Dickens
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Cecco Angiolieri
299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rupi Kaur
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Will Harris
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Jorge Luis Borges
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Keats
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Maya Angelou
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Maya Angelou
999 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB