Големата авантура на Пепик Стреа
Бегемот

Големата авантура на Пепик Стреа

Шифра на артикл: 046237
Баркод: 9786084869467
Код на производителот: 46237
Автор: Павел Чех
Достапно веднаш
0 МКД
2.000 МКД
2.000 МКД
32,36 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Големата авантура на Пепик Стреа“ е имагинативен bildungsroman за срамежлив и интровертен обожавател на книги, кој балансира на границата на сонот и реалноста, лебдејќи навидум лесно помеѓу едното и другото. Стилот на пишување комбинира носталгични тонови што го поетизираат секојдневието на светот кога децата не го поминуваа времето на мобилните телефони, но доживеаја возбудливи авантури во правливите ќошиња на градовите и селата, со мистериозни мотиви. „Големата авантура на Пепик Стреа“ честопати ја опишуваат како најзначајно дело на Павел Чех и, навистина, му ја заработија речиси секоја важна награда во Чешка. Награди „Магнезија Литера“ во 2013 година и „Хавличков Брод“ за Најубава книга за деца, освоена една година порано.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Павел Чех
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB