Патот на еден архитект
Култура

Патот на еден архитект

Шифра на артикл: 001422
ISBN: 9789989328091
Код на производителот: 1422
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Професорот Георги Константиновски одигрува значајна улога во развојот на Скопје по катастрофалниот земјотрес од 1963 година. Негови најпознати творечки дела се објектот на Архживот на Град Скопје, Студенскиот дом „Гоце Делчев“, зданието на ИЗИИС, спомен куќата на Разловечкото востание во Делчево и Меморијалниот центар на АСНОМ во Пелинце. Константиновски е добитник на Националната награда „11 Октомври“ и на бројни други награди и признанија. Својата кариера ја започнал како дипломиран архитект на Архитектонскиот факултет во Скопје, додека магистерските студии ги завршил на школата за архитектура при Универзитетот Јејл во САД.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Георги Константиновски
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници227

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Phillips
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Philip Jodidio
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Balthazar Taschen
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Dopress
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kashef Chowdhury
2.399 МКД
38,82 EUR
Sačuvano u omiljne
2.899 МКД
46,91 EUR
Sačuvano u omiljne
2.899 МКД
46,91 EUR
Sačuvano u omiljne
2.599 МКД
42,06 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Graziella Roccella
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikil Saval
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jeanne Gang (Editor)
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : William J R Curtis
6.799 МКД
110,02 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB