Кој ми го убил кучето?
Антолог

Кој ми го убил кучето?

Шифра на артикл: 008313
ISBN: 9786082433554
Код на производителот: 8313
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Единствжената елба на Мартина е да има свое куче. Всушност, нејзиното семејство има куче, но тоа е бавно, старо, здодевно и највано од сè – не е само нејзино. Со големи напори Мартина успева да ги убеди родителите да ѝ дозволат да си го земе малото бело кутре, кое ќе го нарече Снег, или нагалено Снешко. ѓживотот со Снешко не тече онака како што си го замислувала Мартина. Снешко е глув, непредвидлив, не слуша наредби и постојано бега од домашниот двор. При едно од многуте бегства, за ал, завршува под тркалата на еден автомобил. Но чиј? Мартина започнува детективска истрага. Во тоа ѝ помагаат верните другари од селото, во кое животот е неспоредливо поубав отколку во Прага. За секое дете ретко има поголем шок од сознанието дека неговото милениче го нема веќе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Петра Соукупова
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници148
Димензија16 x 23 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB