Прирачник за анти антиалкохоличари
Издавачки центар ТРИ

Прирачник за анти антиалкохоличари

Шифра на артикл: 000326
ISBN: 9786082303000
Код на производителот: 326
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се што сте сакале да научите за алкохолот, ама не сте имале време од пиење. Кога ќе почнете со првата страница од оваа книга, се вклучувате во директен пренос од жживотот на Џамбазов. Уште од првата средба со неговото височество Алкохолот, се се одвива пред ваши очи, како и вие да сте таму, на театарската сцена наречена жживот. Низ призмата на алкохолот, најголемиот непријател маскиран во пријател, Џамбазов раскажува за него како за најголема жживотна школа, во која тој самиот завршува како најдобар дипломец во класата. Брилијантно, искрено, интимно, духовито и заразно четиво кое го задржува вниманието од почеток до крај. Суров и безмислосен кон себеси, Игор Џамбазов ги нарекува нештата со нивните вистински имиња, со голема доза самоиронија, без цензура и автоцензура, без обид да се допадне некому или да се оправда себеси. Како што ќе рече Венко Андоновски, Игор е мајстор на леснотијата на тешкото, мајстор на елегантното во бруталното.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Игор Џамбазов
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници385

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.18 MB