Хроники
Издавачки центар ТРИ

Хроники

Шифра на артикл: 001173
ISBN: 9786084577829
Код на производителот: 1173
Автор: Боб Дилан
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога во 2004 година за првпат се појавија мемоарите на Боб Дилан, никој не очекуваше дека се работи за стандардна автобиографија на една од најповлечените музички легенди. И навистина, Хроники е необично, но крајно поучно дело, подеднакво импулсивно, ексцетрично и инспирирачко колку и самата музика на Дилан.Избегнувањето на хронологијата и прескокнувањето на најголемиот дел од клучните моменти што му ги припишуваат многуте биографи, Дилан плови и талка низ својата приказна, засилена со низа поголеми и помали откровенија. Ако ве интересира неговата средба со Битлси зад сцжената, побарајте на друго место. Дилан ја опишува сензацијата кога ја слушнал нивната песна „До yоу њант то кноњ тхе сецрет“ на радио, но му посветува многу повеќе мастило на продавачот Сан Пај од Лузијана, кој му кажува: „Мислам дека сè што е добро на светов е веќе направено“, и му продава стикер за браник кој гласи Најдобриот дедо на светот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Боб Дилан
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB