Пат кон бескрајот : мојот живот со Стивен
Антолог

Пат кон бескрајот : мојот живот со Стивен

Шифра на артикл: 002552
ISBN: 9786082432052
Код на производителот: 2552
Автор: Џејн Хокинг
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Професорот Стивен Хокинг е еден од најпознатите и највлијателни научници на нашето време и автор на бестселерот „Кратка историја на времето“, продаден во над 25 милиони примероци. Во овие неодоливи мемоари, неговата прва жена, Дјејн, ја открива тајната приказна за овој необичен брак. Во текот на шеесеттите години од минатиот век, Стивен Хокинг, за време на студиите по космологија на Кембридј, се влјубува во Дјејн. Посветен на лјубовта и на науката, овој брилијантен млад човек не насетувал дека ќе го затече болест поради која ќе биде осуден на дожживотна битка за опстанок. Дјејн несебично одлучува да остане покрај него, а лјубовта и безусловната поддршка им влева храброст да основаат семејство. Додека телото на Стивен се менува од година во година, соочувајќи се со голема болка и ограничувања, неговиот ум неуморно тежнее да ги истражи крајните граници на теоретската физика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Џејн Хокинг
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници338

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB