Случајот Ванѓа : еден поинаков поглед
Магор

Случајот Ванѓа : еден поинаков поглед

Шифра на артикл: 003030
ISBN: 9786082231778
Код на производителот: 3030
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
За разлика од повеќето изданија посветени на Ванѓа, со сензационалистички и журналистички призвук, оваа книга содржи мноштво биографски факти за пророчицата и пред сè е една лична историја за неа, видена од окото на писателот. Авторот собирал спомени и приказни за неа кои се пренесувале од колено на колено. Освен текстови, посветени на Ванѓа, книгата многу раскажува и за времето во кое живеела таа, за значајни личности и настани, за однесувањето на власта и тајните служби, за научните експерименти, но и за некои феномени поврзани со неа. Сето тоа придонесува најпознатата балканска пророчица да се доживее и согледа од еден поинаков агол, кој фрла нова светлина на нејзиниот живот и дело.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Николај Стојанов
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници230

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB