Допир од далечина
КСЦ Полица

Допир од далечина

Шифра на артикл: 003570
Баркод: 9786084780748
Код на производителот: 3570
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е единствениот длабок и интимен биографски портрет на пејачот на „Јоy Дивисион“, напишан од неговата вдовица. Иан Кертис бил почитуван од неговите современици и зад себе оставил оставина што е богата со уметничка генијалност. Боно од „У2“ неговиот глас го опишал како „свет“ и идеализиран од неговите фанови. Тој бил хипнотички изведувач на сцжената, но бил и интровертен и подлоен на ненадејни промени во располоението. Иан Кертис си го оџел животот на 18 мај 1980 година. „Допир од далечина“ го опишува неговиот живот од најраниот период, па до неговата прерана смрт, пред самиот почеток на првата турнеја на „Јоy Дивисион“ низ Америка. Книгата раскаува како тој, со сопруга, со дете и со меЌународна популарност, бил заведен од „славата на рана смрт“. Кои биле причините за неговата фасцинација со смртта? Дали неговите мрачни и отуЌени стихови биле израз на уметнички егзорцизам?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Дебора Кертис
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници348

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB