Агонија и екстаза
Топер

Агонија и екстаза

Шифра на артикл: 004889
ISBN: 9989809631
Код на производителот: 4889
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прекрасна биографска приказна за животот на најголемиот претставник на италијанската ренесанса - Микеланuело. Во книгата освен што детално е опишан неговиот живот, авторот на пластичен начин ги прикажува и неговите уметнички дела, и тоа преку неговото фреско сликарство се до неговите ненадминати скулпторски дела.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Ирвинг Стоун
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2009

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB