Тие мили мали слатки дечиња
Антолог

Тие мили мали слатки дечиња

Шифра на артикл: 006973
ISBN: 9786082433424
Код на производителот: 6973
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот е посветен на тринаесетмина историски личности: 1. Адолф Хитлер 2. Антонио де Оливеира Салазар 3. Аугусто Хозе Рамон Пиноче Угарте 4. Бенито Амилкаре Андреја Мусолини 5. Иди Дада Амин 6. Јосип Броз Тито 7. Јосиф Висарионович Џугашвили Сталин 8. Мао Це Тунг 9. Моамер Мухамед Абу Минијар ел Гадафи 10. Николае :аушеску 11. Фидел Алехандро Кастро Руз 12. Франcиско Паулино Ерменегилдо Теодуло Франко 13. Царот („Автомобилот“) Хирохито, императорот шова Тено („Мир На Умот“) Сите тие, седнати на клупата на Судот на светската историја – се прогласени за диктатори. Секој знае, слушнал и прочитал поединости за нивните злодела, сторени врз сопствениот народ, а воедно и врз cелото човештво, злодела сторени во „возрасни“ години. Но дали некогаш сте се запрашале какви биле тие во своето детство? Какви биле кога биле мили, мали, слатки дечиња? Таа паралела, дете – возрасен, всушност е главната мисла водителка на ова уникатно дело.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Антонио Карабелов
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB