Највисока чест : сеќавања на годините минати во Вашингтон
КСЦ Полица

Највисока чест : сеќавања на годините минати во Вашингтон

Шифра на артикл: 007055
Баркод: 9786084850175
Код на производителот: 7055
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во текот на осум години, Кондолиза Рајс уcхествувала во највисоките политиcхки совети и имала клуcхна улога во обликувањето на политиката што влијаела не само врз Америка, туку и врз светот. Во оваа книга таа пишува искрено за многу фасcинантни луѓе со кои соработувала и за знаcхајни настани што ја тестирале нејзината решителност. Највисока cхест го носи cхитателот во тајните простории за преговарање, каде што судбините на Израел, Палестинската управа и Либан cхесто виселе на конеc, и дава поглед колку близу била војната во судирите меѓу Пакистан и Индија, Русија и Грузија, и во Истоcхна Африка. Изненадуваcхки искрена во нејзината проcена за разни колеги од администраcијата и за стотиcи странски лидери со кои работела, Рајс, исто така, нуди силен увид во тоа како всушност работи историјата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Кондолиза Рајс
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници894

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.17 MB