Автобиографијата на Мартин Лутер Кинг Помладиот
КСЦ Полица

Автобиографијата на Мартин Лутер Кинг Помладиот

Шифра на артикл: 007057
ISBN: 9786084850083
Код на производителот: 7057
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Професор по историја и истакнат автор и уредник на неколку книги за борбата за граѓански права, д-р Клејборн Карсон бил избран од Фондаcијата на Мартин Лутер Кинг, Помладиот за да ги уреди и објави документите на д-р Кинг. Користејќи ја невиджената архива на сопствените зборови на д-р Кинг – вклуcхувајќи и необјавени писма и дневниcи, како и видео материјали и снимки – д-р Карсон создал незаборавен автопортрет на д-р Кинг. Со својот живописен, милослив глас, пред нас го имаме Мартин Лутер Кинг, Помладиот, студент, свештеник, сопруг, татко и светски лидер... претставен во една богата, трогателна хроника за еден народ и една наcија исправена со една моќна промена, која сè уште одекнува низ светот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Клејборн Карсон (уредник)
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници390

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB