Цинковите момчиња
Бегемот

Цинковите момчиња

Шифра на артикл: 007523
Баркод: 9786084718949
Код на производителот: 7523
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На кој јазик зборуваме со самите себеси, со другите? Ми се допаѓа јазикот на живиот говор, со ништо не е обре­менет, пуштен е на слобода. Во него се е разиграно и весело - синтаксата, интонаcијата, акcентите - па чувството може точно да се реконструира. Јас го следам чувството, а не на­станот. Како се развивале нашите чувства, а не настаните. Можеби она што го правам прилега на работата на историчарот, но јас сум историчар на она што исчезнува без трага. што се случува со големите настани? Тие се преселуваат во историјата, додека малите - но главни за малиот човек - исчезнуваат без трага. Денес едно момче (поради својата кревкост и болешливост, едвај личи на војник) раскажуваше колку е необично и истовремено занесно да се убива во група. И колку е страшно да се застрела некој. Жживотот е незамисливо уметнички сам по себе и - колку и да звучи сурово - особено уметничко е човековото страдање. Темната страна на уметноста. Оддавајќи и признание на личната храброст на војниcите
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Светлана Алексиевич
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници295

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB