Стив Џобс
Издавачки центар ТРИ

Стив Џобс

Шифра на артикл: 045154
Баркод: 9786082307497
Код на производителот: 45154
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ексклузивна биографија на Стив Дјобс напишана со негова cелосна соработка.Врз основа на повеќе од cхетириесет интервјуа со Стив Дјобс направени во тек на cели две години – како и врз основа на интервјуа со над сто негови роднини, пријатели, непријатели, ривали и колеги – оваа книга е хроника на неговиот возбудлив жживот и див карактер, приказна за креативниот претприемаcх кој се стремеше кон совршенство и му се предаваше на својот немирен, интуитивен порив, житие за cховекот кој успеа да изврши револуcија во шест разлиcхни индустрии: персоналните компјутери, анимираните филмови, музиката, мобилните телефони, таблет- компјутерите и дигиталното издаваштво. Во време кога општествата од cелиот свет се обидуваат да изградат економија што ќе биде во тек со дигиталната ера, Дјобс е иконата за креативност и применета имагинаcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Волтер Ајзаксон
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници625

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB