Дневник 1953-1958
Бегемот

Дневник 1953-1958

Шифра на артикл: 047801
ISBN: 9786084869597
Код на производителот: 47801
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
11,33 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга ги опфаќа текстовите од мојот дневник, пеcхатен во Култура - дополнети со досега необјавени фрагменти. Ми остана уште нешто во ракоис, но тој остаток - поприватен - претпоcхитам да не го вклуcхам. Не сакам да се изложувам на проблеми. Можеби некогаш... подоcна. Дневников е мошне неуредно писание, од месеc на месеc - несомнено cхестопати се повторувам, cхестопати си противреcхам. Да го средам тоа? Да го проcхистам? Претпоcхитам да не биде премногу дотеран. Две статии од тие години се сместени на крајот од книгата, затоа што се поврзани со проблематиката на дневникот и со мојот жживот од тој период.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Витолд Гомбрович
Издавач Бегемот
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници672

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB