Дневник : 1959–1969
Бегемот

Дневник : 1959–1969

Шифра на артикл: 053253
ISBN: 9786084869771
Код на производителот: 53253
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
11,33 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Откако прифативме дека сум се родил (што не е сигурно), се родив за да ја разобличам вашата игра. Моите книги не треба да ви кажат: биди тоа што си, туку – се преправаш дека си тоа што си. Би сакал во вас да стане плодно токму она што го сметавте за целосно јалово и дури засрамувачко. Ако толку го мразите актерството, тоа е затоа што тоа тлее во вас – ама за мене актерството станува клучот за животот и за стварноста. Ако се гадите од незрелоста, тоа е затоа што ја имате во себе – ама мене полската незрелост ми го одредува целиот мој однос кон културата. Преку мојата уста се огласува вашата младост, вашиот стремеж за забава, вашата лизгава витост и неодреденост – токму тоа го мразите, тоа го истиснувате од себе – во мене се ослободува скриениот Полјак, вашето алтер его, обратната страна на вашиот медал, досега невидливиот дел од вашата месечина. Ах, би сакал да станете актери свесни за играта! Витолд Гомбрович
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Витолд Гомбрович
Издавач Бегемот
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2022
Број на страници597

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB