Ајнштајн : неговиот живот и универзум
Ад Вербум

Ајнштајн : неговиот живот и универзум

Шифра на артикл: 057431
ISBN: 9786082690056
Код на производителот: 57431
Достапно веднаш
0 МКД
990 МКД
990 МКД
16,02 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од авторот на реномираниот бестселер „Бенџамин Френклин“, ова е првата целосна биографија за Алберт Ајнштајн сега кога сите негови трудови се достапни за општата јавност. Како функционирал неговиот мозок? Што е она кое го правело тој да биде гениј? Ајзаксоновата биографија покажува како бунтовната природа на неговата личност била изворот за неговата научна имагинација. Неговата фасцинантна приказна е завет за врската меѓу креативноста и слободата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Волтер Ајзаксон
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници592
Димензија23 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stendhal
399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB