Паун во земјата на пингвините: басна за креативноста и храброста
Арс Ламина

Паун во земјата на пингвините: басна за креативноста и храброста

Шифра на артикл: 000038
Баркод: 9786082296852
Код на производителот: 38
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Паун во земјата на пингвините дава проникливи видувања во однос на проблематиката на креативноста и иновативноста на работното место - и тоа на мошне симпатичен начин. Користејќи го концептот на басна и следејќи ги авантурите на Перо Паунот и други егзотични птици кои се обидуваат да си најдат место под сонцето во Земјата на Пингвините, таа ни помага да видиме што може да се случи кога целосно и храбро се обидуваме да се изразиме во средина создадена од извршни директори и раководители кои на светот гледаат многу поинаку од нас.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Б.Џ. Галагер Хејтли, Ворен Х. Шмит
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници184

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
Цена 4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB