Управување со времето
Издавачки центар ТРИ

Управување со времето

Шифра на артикл: 002423
Баркод: 9786084569251
Код на производителот: 2423
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вашиот успех најмногу зависи од способноста што ја имате за управување со времето. Едноставно е: колку подобро го користите времето толку повеќе ќе постигнете!Овој концизен водич открива 21 докажани техники за управување со времето, кои можете да ги употребите веднаш за да добиете барем два продуктивни часа на ден.Проучувајќи ги стратегиите што експертот Брајан Трејси ги идентификува како најефикасни и самиот ги употребува, оваа корисна книга ќе ви открие како можете: • Да ги контролирате состаноците, имејловите, телефонските повици и безбројните прекини во работата • Да го распределите времето на врвни приоритети • Да работите на слични задачи за да го задржите фокусот • Да го надминете одложувањето • Да одредите кои работи може да ги заврши некој друг • Да работите наназад од иднината, со цел да се осигурате дека сте ги исполниле целите
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Брајан Трејси
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници95

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
Цена 4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB