Нашата санта мраз се топи : со промена до успех во секакви услови
Издавачки центар ТРИ

Нашата санта мраз се топи : со промена до успех во секакви услови

Шифра на артикл: 002465
Код на производителот: 2465
Автор: Џон Котер
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нашата санта мраз се топи е едноставна басна за тоа како да се опстане и да се просперира во свет кој постојано се менува. Базирана врз наградуваниот метод на харвардскиот професор Дјон Котер, ова е приказна чијашто примена во секојдневјето им помогнала на илјадници луѓе и организации. Во неа се раскажува за една колонија кралски пингвини на Антарктикот што живеат на одреден начин со години. Една лјубопитна птица ненадејно открива еден потенцијално катастрофален проблем што му се заканува на нивниот дом – но во основа, никој не ја слуша...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Џон Котер
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB