Наука за стекнување богатство
Икона

Наука за стекнување богатство

Шифра на артикл: 052175
ISBN: 9786082214214
Код на производителот: 52175
Автор: Валас Вотлс
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Постои наука за стекнување богатство и тaа е егзактна наука, како алгебрата или аритметиката. Постојат одредени закони што управуваат со процесот на стекнување богатство – штом човек ги научи и почитува овие закони, тој ќе се збогати со математичка сигурност. Успехот во животот е да станеш оној кој сакаш да бидеш; можете да го постигнете тоа само со употреба на ствари, а може слободно да користите ствари единствено доколку станете доволно богати за да ги купите. Затоа, да се разбере науката за стекнување богатство е најважното од сите знаења. Каде и да има неизразена можност или неизвршена функција, постои незадоволна желба. Желбата е можност што бара да се изрази или функција која бара да биде извршена. Постои материја што мисли од која се сочинети сите нешта и која, во својата првобитна состојба, проникнува, продира и ги исполнува меѓупросторите на универзумот. Мислата во оваа материја го создава нештото што е прикажано од мислата. Човекот може да формира нешта во неговата мисла и вт
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Валас Вотлс
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници98

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.5 MB