Обвинета
Антолог

Обвинета

Шифра на артикл: 052038
ISBN: 9786082435572
Код на производителот: 52038
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Славенка Дракулиќ повторно пишува за болката, но овој пат во прв план не е физичка болка, туку длабоката емоционална траума. „Обвинета“ е роман за злоупотреба во семејството, за мајките што ги малтретираат своите ќерки. Секако, во име на љубовта. Мајката се омажила и покрај спротивставувањето на семејството, но бракот се распаднал многу бргу по раѓањето на детето. Родителите ѝ дозволуваат на својата ќерка повторно да живее со нив, но под еден услов–мора да ги прекине сите контакти со поранешниот маж. Кога таа ја обновува врската со него, се затвора во неверојатен круг од болка и страдање – ќерката е често параван за нивните средби, но потоа мајката вложува силни напори да ја спречи на кој било начин да издаде дека се виделе. Методите на тренингот и казните за пропустите се застрашувачки, а фасцинантен е погледот во свеста на жртвата, која безнадежно се прпелка во мрежата од љубов и болка. Потресен и вознемирувачки роман, кој многумина го прогласија за врв во опусот на Дракулиќ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Славенка Дракулиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB