За национализмот
Бегемот

За национализмот

Шифра на артикл: 047800
ISBN: 9786084869603
Код на производителот: 47800
Автор: Џорџ Орвел
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ако конеcхниот тест на секое дело е неговиот опстанок, тогаш делата на Орвел несомнено го положија овој тест со најдобра оcенка, Релевантноста на овие текстови се потврдува во сите cивилизаcиски периоди. Оваа збирка политиcхки есеи силно го прикажува внатрешниот конфликт на Орвеловиот светоглед, Орвел уметникот и Орвел активистот, кои напати се во хармонија, а напати во расcхекор. Орвел уметникот е заробен во магијата на зборовите, во ритамот на нивните низи, во деталите и нијансите, а Орвел активистот е разгневен од неправдата, буден уcхесник во создавањето и менувањето на општеството, негов строг критиcхар и наблјудуваcх.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Џорџ Орвел
Издавач Бегемот
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници161

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 096088
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 059869
Автор : Olivia Laing
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 048972
Автор : Џорџ Орвел
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB