Птици во аквариум
КСЦ Полица

Птици во аквариум

Шифра на артикл: 093724
ISBN: 9786084979357
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ако некој во 1993 година, непосредно по излегувањето на антологијата на францускиот надреализам „Големата авантура“ на Влада Урошевиќ, во центарот на Скопје го прочитал графитот „Надреализмот не е мртов!“ и се прашал дали тоа навистина е така, денес, во предвечерието на стоте годините од официјалниот почеток на надреализмот слободно можеме панкерската негација да ја претвориме во едноставна афирмација: „Да, надреализмот е жив!“ Надреализмот е жив поради пристапот кон креативноста и деконструкцијата на воспоставените норми и конвенции, кој истовремено нуди алатки за длабоко продирање во човековиот ум и потсвест без да се напушти релацијата со општествените структури и „реалноста“. Во денешниот хаотичен, на чуден начин преплетен и поврзан, свет, појавите што современиот човек ги перципира околу себе или ги открива длабоко во себе често ги опишува користејќи ја придавката надреалистички, а голем број феномени и искуства од животот ги доживува како надреални.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Лидија К.Дракулевска Влада Урошевиќ
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници330

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 096088
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 059869
Автор : Olivia Laing
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 048972
Автор : Џорџ Орвел
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 047800
Автор : Џорџ Орвел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB