Книги наспроти цигари
Икона

Книги наспроти цигари

Шифра на артикл: 048972
Код на производителот: 48972
Автор: Џорџ Орвел
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Уште повеќе, во девет од десет случаи, единствената објективна вистинска критика би била: „Оваа книга е безвредна“, додека вистината за вистинската реакција на критичарот веројатно би била, „Оваа книга не ме заинтересира на било каков начин и немаше да пишувам за неа доколку не бев платен за тоа“. Но публиката не би платила за да чита такви работи. Еретиците – политички, морални, религиозни или естетски – беа тие кои што одбиваа да ја присилуваат својата сопствена совест. Нивниот поглед на свет може да се резимира во зборовите на Химната на верата за будење: Осмели се да бидеш Даниел Осмели се да стоиш сам Осмели се да имаш цврста цел Осмели се да ја обзнаниш истата. За да направиме оваа химна да звучи модерно ќе треба да додадеме едно „немој“ на почетокот на секој стих. Причина за овој чуден факт на нашето време е тоа што бунтовниците против постоечкиот поредок, во секој случај за повеќето од нив, карактеристично е бунтувањето против идејата за индивидуален интегритет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Џорџ Орвел
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 096088
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 059869
Автор : Olivia Laing
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 047800
Автор : Џорџ Орвел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB