Господ, па Америка
Издавачки центар ТРИ

Господ, па Америка

Шифра на артикл: 096088
ISBN: 9786082309651
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Спомени, мириси, слобода. Отуѓеност, страв, стереотипи, пушки. Америка е синтеза. Точка на вриење. Почнувајќи од нејзиното најрано детство во Аризона и американските училишта, па сè до средби кои го менуваат животот, како онаа со Филис Роуз, и сите останати познанства, дури и оние кои не стигнале да се продлабочат. Во овој свет во кој е невозможно да се остварат долготрајни пријателства, што пак создава друга болка – осаменоста, тешко е човек да се присетува. А камоли да напише длабоки есеи, кои не се само критика или лично видување туку се и вонвременски дневник кој бара соголување на душата. И на безмилосната стварност, токму како што и самата Америка некогаш нема милост.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Румена Бужаровска
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници172

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 059869
Автор : Olivia Laing
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 048972
Автор : Џорџ Орвел
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 047800
Автор : Џорџ Орвел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB