Наративни светови
Слово

Наративни светови

Шифра на артикл: 009803
Баркод: 9786084656609
Код на производителот: 9803
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Наративни светови - претставува истражување на народната наративна култура. Ракописот претставува едно ново истражување, во кое авторката Лидија Стојановиќ на сублимиран начин ги обединува најновите теоретски достигнувања во етнолошко-фолклористичките истражувања, но пред сè ги предочува сопствените емпириски материјали и наодите добиени од своите долгогодишни теренски истражувања.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Етнологија
Автор Лидија Стојановиќ
Издавач Слово
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.82 MB