Бегалка (Исчезнатата Албертина)
Магор

Бегалка (Исчезнатата Албертина)

Шифра на артикл: 007788
ISBN: 9786082230092
Код на производителот: 7788
Автор: Marsel Prust
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Марсел станува опседнат со животот на Албертина, бесрамно ја шпионира, а на крајот, во обид да ја тестира нејзината љубов, ѝ предлоува да се разделат. Таа го шокира со тоа што се согласува да замине, а подоcна умира во несреќа при јавање. Неговата опседнатост со неа продолува и тој се обидува да го реконструира нејзиното присуство во својот живот преку сеќавањето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Marsel Prust
Издавач Магор
Година на објавување210
Број на страници303

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB