Agenda 2 - Cahier d'activités + CD audio
Арс Ламина

Agenda 2 - Cahier d'activités + CD audio

Шифра на артикл: 000177
Баркод: 9782014015799
Код на производителот: 177
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Агенда 2 го поддржува ученикот кон остварување на активности во веродостојни ситуации, благодарение на стекнувањето на јазични вештини дополнети со свеста за француската и франкофонската култура. Агенда 2 постепено ги интегрира јазичните вештини што одговараат на нивоата на ЦЕФР (А2.1 - А2).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Француски јазик
Автор Bruno Girardeau, Marion Mistichelli
Издавач Арс Ламина
Јазик Француски
Година на објавување2011
Број на страници96

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 950 МКД
15,37 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.66 MB