Sicher! B2 - Kursbuch
Арс Ламина

Sicher! B2 - Kursbuch

Шифра на артикл: 000021
ISBN: 9783190012077
Код на производителот: 21
Достапно веднаш
0 МКД
850 МКД
850 МКД
13,75 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Студентска книга + Книга за вежбање + ЦД-аудио (книга за вежби) што одговара на Б2 на Сихер актуел, која ја подготвува новата верзија на Б2 испитот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Германски јазик
Автор Michaela Perlmann-Balme, Susanne Schwalb
Издавач Арс Ламина
Јазик Германски
Година на објавување0
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
720 МКД
11,65 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB