Planetino 2 - Arbeitsbuch - Deutsch für Kinder
Арс Ламина

Planetino 2 - Arbeitsbuch - Deutsch für Kinder

Шифра на артикл: 000146
ISBN: 9783194515789
Код на производителот: 146
Автор: Gabriele Kopp
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Работна тетратка со дополнителни мултимедијални вежби кои одговараат на европското ниво А1 курс по германски јазик за почетници. во кое разиграното учење ја формира основата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Германски јазик
Автор Gabriele Kopp
Издавач Арс Ламина
Јазик Германски
Година на објавување2016
Број на страници116

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hueber
720 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Hueber
720 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB