Schritte International 5 - Kursbuch + Arbeitsbuch
Арс Ламина

Schritte International 5 - Kursbuch + Arbeitsbuch

Шифра на артикл: 000153
Баркод: 9783190018550
Код на производителот: 153
Достапно веднаш
0 МКД
720 МКД
720 МКД
11,65 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Том 5 и том 6 водат заедно на ниво Б1 од Заедничката европска референтна рамка и се подготвуваат специјално за испитот Zertifikat Deutsch. Том 6 содржи вежби за повторуванње и тест за моделот за Zertifikat Deutsch. Во том 5 и 6, нови протагонисти се појавуваат во фото-аудио приказната, пренесувајќи теми поврзани со работата и секојдневно, како што се здравје, забава, бараат дом и работа на возбудлив начин.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Германски јазик
Автор Silke Hilpert, Susanne Kalender,
Издавач Арс Ламина
Јазик Германски
Година на објавување2016
Број на страници180

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 720 МКД
11,65 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 820 МКД
13,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.15 MB