Анализа со конечни елементи
Мартина

Анализа со конечни елементи

Шифра на артикл: 063983
Баркод: 9786086715106
Достапно веднаш
0 МКД
4.500 МКД
4.500 МКД
72,82 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
…Основната идеја беше да се создаде материјал кој ќе има употребна вредност. Во таа смисла, книгата не се замислува само како учебник, туку и како прирачник на кој студентите, инженерите и истражувачите постојано ќе се навраќаат … За таа цел, презентираната теорија е имплементирана со MATLAB-скрипти и решени примери со кои на директен и јасен начин се објаснуваат нумеричките процедури на анализата со конечни елементи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Градежништво
Автор Виктор Христовски
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници518

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.48 MB