Цепај сине: пошто џабе живиш у Македонија
Арс Ламина

Цепај сине: пошто џабе живиш у Македонија

Шифра на артикл: 060906
ISBN: 9786082678733
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Цепај сине“ е толковен заебантски речник у манирот на претходната книга на Зоран Спасов-Ѕоф – „Џабе живиш у Скопје“. Стануе збор за еден цепенковистички зборник што кај читателот треба да побуди шегобијни чу’ства, осеќаји, сенсои и филинзи. Ќе прочитате ствари што нит’ сте ги чуле нит’ сте ги виделе. За некои ќе треба да ги прашате вашите родители, доста од нив не постојат ни на „Гугл“, а најголемиот дел се непознати чак и за Институтот за македонски јазик. Но, едно е сигурно – или ќе „цепате“ или (нема да) живеете. Две иљади поими, дванаес поглавја и еден непревазиѓен хумор у светот. Македонскиот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Хумор и сатира
Автор Зоран Спасов - Ѕоф
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници240
Димензија140H200 MM

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alexandra Potter
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sam Lipsyte
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cold War Steve
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB