Историја на Балканот том 1: Осумнаесетти и деветнаесетти век
Љубовта е петтиот елемент

Историја на Балканот том 1: Осумнаесетти и деветнаесетти век

Шифра на артикл: 001050
ISBN: 9989510059
Код на производителот: 1050
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Историја на Балканот (прв том 18, 19) и (втор том 20 век), од Барбара Јелавич е дело кое се смета за историска класика во однос на просторот и времето што го обработува. Или научено истражување напишано на популарен начин. Јелавич работи долги години заедно со тим на истражувачи. Два тома содржат 40 историски карти, а на крајот од вториот том се поместени индекси кои имаат тежина на историски речник. Во првиот том авторката дава вовед кој историски неж доближува до времето и просторот што се обработуваат во овие книги, и ја прави книгата достапна и за пибликата која нема претходни знаења за историјата на овој регион. Голем број од дипломатитите кои претсојуваат на Балканот - во Македонија пред да дојдат ја читаат оваа книга. За грандиозноста на ова дело говори фактот дека од 1983, кога е публикувано ова издание, до 1999 година кога е преведено на македонски јзик, Историјта на Балканот на англиски јазик е реиздадена повеќе од десет пати.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Барбара Јелавич
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Јазик Македонски
Година на објавување1999
Број на страници480

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB