УБК одблизу : сеќавање на едно време
Антолог

УБК одблизу : сеќавање на едно време

Шифра на артикл: 006889
ISBN: 9786082432618
Код на производителот: 6889
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Автентична збирка на лични сведоштва и размислувања на Љубен Конески, поранешен висок припадник на Слубата за безбедност во времето на СФРЈ и во периодот на самостојна Република Македонија. Оваа книга е прва од ваков формат во независна Македонија, при што претставник на тајната дравна слуба преку една литераризирана форма го преставува периодот од животот поминат во редовите на оваа често дискутирана и многу табуизирана професија. Во стил што се наоЌа помеЌу сеќавањето и кусиот расказ, Конески јавно проговорува за познати и не толку познати настани и личности од политичкиот и јавниот живот, фрлајќи нов зрак светлина не само на историските проcеси туку и на внатрешните состојби на оваа слуба. Првпат читајте за: - најавите за воен удар во предвечерието на независноста на Македонијач - акcијата за сопирањето на еден конвој на ЈНА и моните инcидентич - ретки детали од истрагата за атентатот на Киро Глигоров....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Љубен Конески
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници154

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.79 MB