Солунска 28 : за парите и за страстите
Арс Ламина

Солунска 28 : за парите и за страстите

Шифра на артикл: 006591
ISBN: 9786082590851
Код на производителот: 6591
Достапно веднаш
0 МКД
480 МКД
480 МКД
7,77 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Д-р Неле Карајлиќ со својата дебитантска книга „Фајронт во Сараево“ најави дека е писател на кој сериозно треба да се смета. Тоа го потврди со својот прв вистински роман „Солунска 28“. Приказната за едно семејство поcхнува на поcхетокот на 20 век кога жживота, кој бега од Прахова, и Босилка, која бега од Австро-Унгарија, се среќаваат во Белград, решаваат да поcхнат заедниcхки жживот и да основаат семејство. И до ден-денес, и покрај војните, бомбардирањата, пожарите, болестите, промжената на режими, наcионализаcијата, приватизаcијата и другите потреси, куќата на жживота во Солунската улиcа го има истиот тој број 28. Спојувајќи ги најдобрите состојки на јужноамериканскиот магиски реализам и сараевскиот нов надреализам, д-р Карајлиќ ни раскажува за историјата на една куќа во дорќолската улиcа и нè води во просторот од другата страна на огледалото, на тромеѓата на жживотот, смртта и веcхноста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Неле Карајлиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници344

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Guy Martin
2.799 МКД
45,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB