Кери Сото се врати
Арс Ламина

Кери Сото се врати

Шифра на артикл: 059058
ISBN: 9786082677903
Код на производителот: 59058
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кери Сото е бестрашна и нејзината посветеност да победи по секоја цена не ја прави ниту малку популарна. Во моментот кога ќе се повлече од тенисот, таа е најдобрата тенисерка што ја видел светот. Таа го постави секој можен рекорд и освои дваесет грен-слем титули. Жртвуваше речиси сè за да стане најдобра, со помош на нејзиниот татко, Хавиер, како нејзин тренер. И самиот поранешен шампион, Хавиер ја тренирал уште од двегодишна возраст. Но, шест години по повлекувањето, во 1994 година, Кери седи на трибините на Отвореното првенство на САД и гледа како нејзиниот рекорд го соборува извонредната тенисерка Ники Чен. На 37 години, Кери решава да се врати и со помош на нејзиниот татко да го собори рекордот на Чен. И покрај тоа што на медиумите никогаш не им се допаѓала „Борбената секира“. И покрај тоа што нејзиното тело не се движи како порано. Па, дури и ако тоа значи да си ја проголта гордоста и да тренира со човекот кому еднаш му го отвори срцето: Боу Хантли.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Тејлор Џенкинс Рејд
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници351

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Doerr
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O'Farrell
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Diana Gabaldon
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : T. L. Huchu
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB