Империјата на сонцето

Империјата на сонцето

Шифра на артикл: 094168
ISBN: 9786082012698
Автор: Џ. Г. Балард
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Малиот Џим се разделува од своите родители за време на војната. За да преживее му треба сила поголема од сите стравотии што го опкружуваат. Низ улиците полни со ужаси и трупови, малото Британче очајно ги бара своите родители. Затворено во јапонски концентрационен логор, тоа станува сведок на силната бела светлина над Нагасаки, кога бомбата го означува крајот на војната и новиот почеток на разорениот свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Џ. Г. Балард
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници292
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Guy Martin
2.799 МКД
45,29 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O'Farrell
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB