Олга и Лина

Олга и Лина

Шифра на артикл: 094249
ISBN: 9786082014951
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со своето објавување „Олга и Лина“ предизвика голема сензација. Актерите во романот се целосно спротивни, а нивните животни приказни се проткаени со среќа и тага, болка и радост, копнеж и надеж. Олга е млада девојка приморана да се омажи за баронот Алфред, бидејќи нејзината мајка Клара копнее по баронска титула, и е толку сурова што дури учествува во силувањето на сопствената ќерка само таа да се омажи за него. Но, Алфред е заљубен во Лина, која го користи само за неговите пари, а вешто умее да ја искористи предноста што и ја овозможува нејзината заводливост. Лина поседува фатална и магична привлечност, таа е убавица која манипулира не само со околината, туку и со мажите. Развратна, неморална, убиец, одмаздница, браколомница, ривалка на Олга, која е сосема спротивна, нежна и кревка девојка, со сите позитивни особини. Крајот на романот е шокантен и ќе ги разбуди сите ваши сетила. Уживајте читајќи и дознајте зошто ова е еден од најчитаните хрватски романи на сите времиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Еуген Кумичиќ
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници236
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Guy Martin
2.799 МКД
45,29 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O'Farrell
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB