Фау-2
Арс Ламина

Фау-2

Шифра на артикл: 096085
ISBN: 9786082678986
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Втората светска војна е при крај, неизбежноста од поразот на германија станува се поочигледна. Но, Хитлер има уште еден ас во ракавот - најновото чудо од оружје, балистичката ракета способна да лансира боева глава до целта, тешка еден тон и со три пати поголема брзина од звукот. Лондон е главна цел на гранатирањето. Руди Граф, научник кој цел живот сонувал да лансира ракети на Месечината, сега е принуден да создаде оружје што ќе убива невини луѓе. Офицерката Кеј Кејтон-Волш, која и самата има преживеано напад на Фау-2, е испратена на задача во неодамна ослободената Белгија, да работи на идентификување и уништување на проектилите при лансирање. И двајцата, Германец и Англичанка, водат војна на сопствената страна на фронтот, но во најсуровиот и најодлучувачкиот час нивните судбини ќе се вкрстат. „Фау-2“ е брз трилер што ја спојува фикцијата со фактите од Втората светска војна. Заедно со добро познатата историска приказна за германската ракета, во овој роман се случува уште една, помалку позната приказна за британскиот обид за спречување на ракетните напади - со помош на алгебра. „Њујорк Тајмс“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Роберт Херис
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници278

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB