Фундаменти на криптоиндустријата
Антолог

Фундаменти на криптоиндустријата

Шифра на артикл: 053233
Баркод: 9786082435930
Код на производителот: 53233
Достапно веднаш
0 МКД
900 МКД
900 МКД
14,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прва книга во регионот од наш автор специјалист за криптовалути! Целта на „Фундаменти на криптоиндустријата“ е секој почетник да ги научи основите на криптосветот, а за тие што веќе се навлезени во темата да го прошират и да го надградат своето знаење. Во оваа книга ќе научите за блокчејн-технологија, за криптовалутите, за децентрализирани апликации и за протоколи. Тука ќе научите дека повеќето криптовалути презентираат одредена мрежа, апликација и дејност на различни проекти. Инвестирање во криптовалути е генерациска можност за градење финансиска независност, но тоа е возможно само по пат на едукација. „Јас верувам дека економијата на светот првенствено се темели на принципи кои не се засновани на природата. Тие се премногу централизирани и ги одземаат нештата што ги прават луѓето посилни. Новата блокчејн-технологија првпат ги ослободува луѓето од болката и од стравот што доаѓа со оваа централизирана економија. Сигурен сум дека во иднина сè ќе биде токенизирано, но главна и најважна крстосница за сите ќе биде насоката во која ќе се движиме: дали процесите ќе се случуваат централизирано или децентрализирано. Денес живееме во свет на информации, но голем дел од тие што се пласираат во јавност се полувистинити; не се дообјаснети или се неточни, особено кога станува збор за криптоиндустријата. Мојот главен извор на едукација е од програмерите што стојат зад проектите, односно зад криптовалутите. Главна цел ми е да ги едуцирам сите што сакаат да ја преземат контролата над своите финансии и да се приспособат на овој нов дигитален свет на финансии и технологии.“ Дарко Симуновски
Карактеристика Вредност
Kатегорија ИТ
Автор Дарко Симуновски
Издавач Антолог
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување0
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
ИТ 057896
Автор : Шон Кабит
Цена 450 МКД
7,28 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.73 MB