Доктор Џекил и мистер Хајд
Ад Вербум

Доктор Џекил и мистер Хајд

Шифра на артикл: 000183
ISBN: 9786084627470
Код на производителот: 183
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роберт Луис Стивенсон е човек длабоко заинтересиран за проучувањето на мистериите на жживотот. Само автор со богато жживотно искуство може да пишува заплети и фантастични авантури кои го држат читателот напнат од почеток до крај. Неговите романи покрај забавата да се читаат, нудат богато искуство и мудрости собрани во еден краток, но исполнет жживотен век... Денес е еден ден од најпреведуваните светски автори. И покрај тоа што своевремено бил многу популарен, неговата популарност се сведува на возбудливи авантуристички дела за помладата читателска публика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Роберт Луис Стивенсон
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници170

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB