Госпоѓа Даловеј
Ад Вербум

Госпоѓа Даловеј

Шифра на артикл: 000185
ISBN: 9786084627487
Код на производителот: 185
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Невозможно е, речиси, да се читаат делата на Вирxинија Вулф, а да не се земе предвид периодот во кој тие биле напишани. Тоа било време на разни немири и промени, предизвикани од Првата цветска војна, кои, пак, се одразиле на целото општество. Како резултат на тоа, востановениот начин на жживот почнал да се распаѓа. Не само што почнале да се менуваат политичките гледишта туку се одразило и на односите меѓу луѓето, зашто општествениот ранг почнал да станува помалку важен. Промените довеле до поместувања и во уметностите, вклучително и во литературата, а нашле свој израз и во творештвото на Вулф.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Вирџинија Вулф
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници174

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB