Процес
Ад Вербум

Процес

Шифра на артикл: 000186
ISBN: 9786084627463
Код на производителот: 186
Автор: Франц Кафка
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Франц Кафка е еден од најзначајните и водечки писатели на дваесеттиот век, односно тој припаѓа на европската и светската книжевност. Неговиот најпознат роман Процес е комплексно, сложено и повеќеслојно дело. А, земено во целост, сите негови дела се обележани со стравовите, несигурноста и траумите на човековата егзистенција, па токму затоа - и најголемиот број критичари, со право, сметаат дека Франц Кафка и неговото дело му припаѓаат на егзистенцијализмот. Всушност, неразделено се поврзани и произлегуваат од оваа филозофија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Франц Кафка
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB