Исповедта на Лусио
Бегемот

Исповедта на Лусио

Шифра на артикл: 000885
ISBN: 9786084718369
Код на производителот: 885
Достапно веднаш
0 МКД
170 МКД
170 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Исповедта на Лусио е едно од најважните дела на Марио де Са-Карнеиро, бидејќи ги обработува неговите три главни животни опсесии: самоубиството, перверзната љубов и ненормалниот развој кој кулминира со лудило. Приказната се развива меѓу Рикардо, Лусио и Марта, којашто е страсниот јазол меѓу нив двајца. Во форма на криминалистички роман, дејството започнува со исповедта на Лусио за смртта на својот пријател Рикардо и минува десет години во затвор. Напишана со колоритен и раскошен стил, Исповедта на Лусио е приказна за љубовта, прељубата, боемството, уметничката треска…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Марио де Са-Карнеиро
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници133

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB